× اخبار حاوی برچسب :

ادبيات

تعداد :29
وجوه اجتماعی و جامعه‌شناختی ادبیات - رضا قنبری*

تهران- ایرنا- پیوند و ارتباط مستقیمی است میان ادبیات و رفاه، ادبیات و بلوغ ذهنی، ادبیات و انسانِ بهتر و اجتماعی‌تری بودن. ادبیات همزمان هم یک دستگاه آموزشی است هم یک هنر سرگرم‌کننده.

گسترش سرانه مطالعه اولویت اصلی نهاد کتابخانه ها قرار بگیرد

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر گسترش سرانه مطالعه در کشور توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، گفت: موضوع مهم دیگر گسترش عادلانه مطالعه در سراسر کشور است.

اوج ادب کودکانه در مکتب آذریزدی

تهران -ایرنا- ادبیات داستانی جهانی است پر از آرزوهای سرکوب شده و ترسیم زندگی در ذهن و در این میان، دنیای پرو بال گرفته با تخیلات کودکانه پا به عرصه ادبیات که گذاشت گونه‌ای ساخت، شیرین و دلپذیر چون رویایی که آدمی دوست دارد تا ابد در آن فرو رود.

روز قلم به روایت اهالی رسانه و فرهنگ و ادب بندرانزلی

انزلی – ایرنا- اهالی فرهنگ و ادب و رسانه انزلی در روز ملی قلم ، قلم را به مثابه ابزاری برای توسعه پایدار و زندگی بهتر پاس داشتند.

هزاره خیام؛ فیلسوف شاعری که باید دوباره شناخت

تهران- ایرنا- خیام نیشابوری فیلسوف، منجم، ریاضیدان، شاعر و جامع العلوم هزاره اخیر که در شناخت ابعاد مختلف شخصیتش مورد بی‌مهری قرار گرفته است، در سلسله نشست‌های برنامه هزاره خیام موضوع پژوهش اندیشمندان شده است.

بررسی گسترش همکاری‌های ادبی ایران و بوسنی

راه‌های گسترش همکاری‌های فرهنگی و ادبی میان ایران و بوسنی و هرزگوین بررسی شد.

رونمایی از بند محکومین در رشت

رشت- ایرنا- بند محکومین نوشته ی کیهان خانجانی نویسنده و مدرس داستان نویسی توانمند گیلانی چهارشنبه شب با حضور جمع کثیری از دوستداران ادبیات در رشت رونمایی شد.

ویدئو / بازخوانی شاهنامه، با طعم نقاشی و موسیقی

گروهی از هنرمندان جوان، محققان و دوستداران ادبیات، پانزدهم اسفند ۱۳۹۶، از مجموعه «خداوند رخش» در موزه هنرهای معاصر تهران رونمایی کردند. در این مجموعه که به بازخوانی شاهنامه فردوسی می‌پردازد، از آثار علی‌اکبر صادقی با موضوع شاهنامه استفاده شده است. هو...

اندیشه های عطار نیازمند تحلیل های علمی است

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه اصفهان، نقش عطار نیشابوری را در ماندگاری زبان فارسی مهم دانست و بر ضرورت تحلیل اندیشه های علمی این عارف نامی تاکید کرد.

استاد دانشگاه: تاریخ ایران نباید دستمایه سوءاستفاده شود

تهران- ایرنا- یک استاد دانشگاه گفت: دانشمندان و بزرگان کشور تاریخ پرافتخار ایران اسلامی را ساخته اند؛ بنابراین نباید اجازه دهیم تاریخ این مرز و بوم دستمایه سوء استفاده برخی افراد قرار گیرد.


[2 3 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehfarhang
telegram: http://t.me/rsaranganoush
tel: +98915005847
© 2017 Rasane Farhang Rights Reserved